Členství v Point One

Udělej krok ke členství v Point One. Nosíš v hlavě podnikatelský nápad? Chceš začít podnikat, ale nevíš jak? Nebo máš už dokonce podnikání rozjeté, ale čelíš obtížným překážkám a hledáš cesty kudy dál? Pak právě pro Tebe může být řešením některý z programů Point One. Abys ale služeb inkubátoru mohl využívat, bude nezbytné, aby Tvůj nápad nebo záměr prošel vnitřní evaluací. V této části webu najdeš vše, co je k tomu potřeba, včetně formuláře samotné přihlášky. Než se ale pustíš do jejího vyplňování, doporučujeme pozorně pročíst celý níže uvedený obsah.

Point One ČZU

 

Vyplnit přihlášku

 

Koho hledáme?

Začátečníky i pokročilé

Náš inkubátor je určený jak začínajícím podnikatelům, kteří nemají ještě založenou firmu, tak své služby nabízíme těm, kteří již podnikají, ale chtějí své podnikání akcelerovat.


Začátečníkům nabízíme programy inkubace, kde mohou proměnit svůj nápad na realistický podnikatelský záměr. Pokročilí podnikatelé mohou využít programu akcelerace, který je více individuální a přizpůsoben na míru danému záměru.

Zobrazit méně Zobrazit více

Vztah k ČZU

Point One je podnikatelský inkubátor při České zemědělské univerzitě v Praze. Pro účast na inkubaci nebo akceleraci však není rozhodující, jestli máš s ČZU nějaké vazby nebo zkušenosti (i když to preferujeme). Členem se může stát kdokoliv.


Podporujeme projekty, které mají svým zaměřením blízko k naší univerzitě. Tvé podnikání by proto mělo spadat alespoň do jedné z následujících oblastí:

Potravinářský sektor

 • Nové potravinové formulace
 • Výživa a zdraví
 • Nové procesní technologie zpracování potravin
 • Uchovávání potravin
Smart zemědělství

 • Precizní zemědělství
 • Nové cesty fortifikace nebo ochrany rostlin
 • Monitoring a diagnostika
Ekologie

 • Oběhové hospodářství
 • Upcyklace
 • Biomateriály
 • Snižování CO2
 • Obnovitelné zdroje energie
 • Enviromentální technologie a řešení
Ostatní

 • Nanotechnologie (procesní tech. a aplikace)
 • Biotechnologie (procesní tech. a aplikace)
 • Pokročilé materiály
 • Pokročilá výroba a zpracování
 • Průmysl 4.0
Zobrazit méně Zobrazit více

Osobnost a týmového hráče

Podnikání není pro každého. Chce to správného ducha s tahem na branku, někdy i trochu zdravého šílenství. Cesta k úspěchu stojí spoustu práce, kterou často nikdo nevidí. Chceš dokázat, že na to máš? Pak jsi člověk, kterého hledáme.


Pokud něco dostaneš umíš i dávat? Point One je svým způsobem komunitou podobně smýšlejících lidí, do které bys měl zapadnout. Potkáš se nejen s dalšími členy, kteří jsou zapáleni pro podnikání, ale i s celou řadou odborníků. Všichni jsou tu od toho, aby Ti pomohli, poradili a podpořili Tě. Stejný přístup pak čekáme i z Tvé strany. Za své podnikání jsi samozřejmě plně odpovědný sám, ale jako člen Point One bys měl umět být i týmovým hráčem a respektovat hodnoty inkubátoru.

Dokážeš naslouchat, ale nechceš jen poslouchat? Kroky kupředu, nevedou jen přes pochvaly. Připravit se musíš i na zdravou dávku kritiky. Zvládneš ji přijmout a pracovat s ní? Pokud ano, výborně, schopnost naslouchání a sebereflexe bude totiž nezbytná. To ovšem neznamená, že hledáme poslušné ovce. Asertivitu a konstruktivní kritiku čekáme i od Tebe!

Zobrazit méně Zobrazit více

Pro koho tu nejsme

Nepodporujeme politicky zaměřené projekty a už vůbec ne takové, jejichž obsah je urážející, vulgární nebo jinak eticky a morálně závadný.


Děláme na tom, co nám dává smysl. Proto nepodporujeme projekty zaměřené jen na přeprodej produktů třetích stran, apod.

Zobrazit méně Zobrazit více

Formální podmínky členství

Jaké jsou formální podmínky?

Vše má svá pravidla a ani Point One se bez formalit a nějaké té administrativy neobejde.


V případě, že se staneš naším členem, bude nutné stvrdit oficiální spolupráci podpisy na k tomu určené smlouvě. Její obsah společně projdeme a vše si vysvětlíme osobně během přijímacího řízení. Pokud budeš chtít znát její znění dříve, můžeš se na nás obrátit a domluvíme si osobní schůzku.

Ceník členství

Za celým inkubátorem a jeho službami stojí kus práce mnoha lidí. K dispozici jsou Ti také moderně vybavené prostory a spoustu skvělého vybavení a techniky k zapůjčení. To má samozřejmě svou hodnotu, kterou někdo musí financovat. Malý příspěvek je ale požadován i od Tebe. Partnerský poplatek činí 500 Kč měsíčně.

Zobrazit méně Zobrazit více

Jak se přihlásit?

Cesta k členství v Point One vede přes přijímací řízení, ve kterém si ověříme nakolik je Tvůj projekt nebo podnikatelský záměr promyšlený a vyhodnotíme, zda je Point One tím pravým místem, kde jej můžeš rozvíjet.

 


Přijímací řízení obvykle provádíme v rámci náboru nových členů, který pořádáme dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim. Jak celé přijímací řízení probíhá Ti představíme v následující řádcích.

Prvním krokem je podání přihlášky, kterou můžeš vyplnit pomocí webového formuláře. Přihláškou zjišťujeme základní informace o Tobě a Tvém projektu nebo podnikatelském záměru. Přihláška zároveň slouží jako základní podkladový materiál a zdroj informací pro Radu Point One, která rozhodne, zda právě Tvůj projekt bude přijat do podnikatelského inkubátoru.

Jakmile dostaneme přihlášku, pozveme Tě na konzultaci se zástupcem Point One. Osobně se potkáme a řekneme si vše důležité, co se do přihlášky nevešlo. U této příležitosti Ti také lépe představíme, jak to u nás funguje a zodpovíme veškeré dotazy.

Zaslané přihlášky budou následně předány k vyhodnocení naší Radě Point One, která se skládá z interních odborníků ČZU a lidí z podnikatelské sféry. Rada na základě zaslané přihlášky a Tvé osobní prezentace rozhodne, který z projektů bude podpořen, resp. bude vhodný pro inkubaci nebo akceleraci. Noví členové budou pozváni na první den s Point One, kde se dozví vše důležité, dostanou možnost poznat stávající členy a zahájí svůj podnikatelský projekt.

Zobrazit méně Zobrazit více

Prvním krokem k členství v Point One je vyplnění přihlášky. Pokud chceš patřit mezi nás, pusť se do toho.

VYPLNIT PŘIHLÁŠKU