Podpora EU, OPPPR, dotace HMP, granty

Poskytnutí dotace hlavního města Prahy a prostředků ESIF (ERDF) – OP VVV podnikatelskému inkubátorem ČZU Point One

Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem poskytlo Point One dotaci prostřednictvím dotačního programu Asistenční vouchery hlavního města Prahy. Hlavním cílem programu je podpořit přípravu a vypracování dokumentace projektu, který může získat pro svou realizaci prostředky z národních, mezinárodních, místních rozpočtů či z vlastních zdrojů žadatele, v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. V rámci této dotace byl podpořen mezinárodní projekt EIT HIVE, jehož realizace nyní probíhá.

Finanční podpora – rozšíření a zkvalitnění služeb poskytovaných podnikatelským inkubátorem ČZU Point One

Finanční podpora pro Point One byla získána roku 2018 v rámci projektu „Rozšíření a zkvalitnění služeb poskytovaných podnikatelským inkubátorem ČZU Point One“. Cílem tohoto projektu je pomoci odstranit bariéry ve startu podnikání studentů a absolventů ČZU v Praze, ale i ostatních zájemců. Inkubátor Point One nabízí odborné konzultace, workshopy, mentoring a kvalitní zázemí pro začínající podnikatele. Osobám z cílové skupiny je, kromě získání významného know-how v oblasti podnikání, umožněno také konzultovat postupy a výsledky jejích práce s odborníky a experty z praxe. V rámci projektu se rozšiřují nejen služby inkubátoru, ale také prostory, které jsou postupně vybavovány moderními technologiemi. Vše dohromady bude tvořit inspirativní prostředí pro rozvoj podnikání. Aktivity projektu jsou spolufinancovány Evropskou unií v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR, registrační číslo: CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_042/0000608.

Finanční podpora | EU a OPPPR

Erasmus+ „Partnerství pro podnikatelské učení na podporu inovací a zeleného start-up rozvoje ve vysokoškolském vzdělávání“

Tento projekt, s číslem 2022-1-LV01-KA220-HED-000090176 a evidenčním číslem LU ZD2022/21385, byl realizován v rámci programu Erasmus+. Jeho cílem je podpořit inovace a rozvoj zelených start-upů ve vysokoškolském vzdělávání. V rámci projektu vznikl preinkubační online program Green HExagon, do kterého byly zapojeny následující univerzity:

• Česká zemědělská univerzita v Praze
  • University of Latvia
  • University of Tartu
  • University of Applied Sciences Wiener Neustadt

Program Green HExagon zahrnuje workshopy, mentoring a podporu podnikavosti, čímž přispívá k rozvoji inovativních podnikatelských myšlenek a projektů zaměřených na udržitelnost a ekologii.

HIVE – HEI Innovation for Knowledge Intensive Entrepreneurship project

Projekt HIVE, s identifikačním číslem 101017709, realizovaný v rámci iniciativy EIT HEI, se zaměřuje na podporu inovací a podnikatelských aktivit na vysokých školách. Tento projekt propojuje znalostně intenzivní podnikání s akademickou sférou a vytváří platformu pro sdílení znalostí a dovedností mezi studenty, akademiky a podnikateli. HIVE poskytuje příležitosti pro rozvoj podnikatelských nápadů, jejich inkubaci a realizaci, přičemž klade důraz na inovace a praktické využití vědeckých poznatků.