PointCast

V PointCastu vám přinášíme zajímavé rozhovory s našimi inkubovanými startupy, mentory, lektory a dalšími  hosty ze světa startupů a podnikání. Rozhovory moderuje Petr Kopeček, který zároveň píše články na náš blog.

PointCast můžete odebírat na Spotify a Apple Podcasts.

PointCast #17: CleanWear – může ajťák a ekonom založit úspěšnou módní značku?

V 17. dílu PointCastu se budeme věnovat fashion. Příběh dvou kluků z Krkonoš, kteří založili lokální módní značku CleanWear. Jak probíhá zrod takové značky? Jaké obtíže je po cestě potkaly, a co je nezbytné k úspěchu ve fashion? To vše novém díle PointCastu.

PointCast #16: Novoroční speciál – trochu bizarní povídání dvou zaměstnanců Point One

Shrnutí roku 2022, novinky pro rok 2023 a naše faily v podnikání.
Povídání tvůrců PointCastu – Petra Kopečka a Luboše Ducháčka. To vše v 16. díle!

PointCast #15 ReKáva – Dáváme kávové sedlině druhý život!

Patnáctý díl PointCastu se věnuje kávě. Většina z nás ji miluje a pravidelně ji konzumujeme. Ne všichni ale přemýšlí, co se děje s následným odpadem z ní. Jaké je využití kávové sedliny a jak daný problém řeší projekt ReKáva? Na to vám odpoví zakladatelka projektu Jana Šrámková.

PointCast #14: Denisa Tichá – Až 40% koní má zdravotní problémy. Náš projekt ŽIVÝ UHLÍK jim dokáže pomoci.

Do dnešního dílu PointCastu přijala pozvání vítězka podnikatelské soutěže Point One Pitchuj Startup a zakladatelka projektu ŽIVÝ UHLÍK Denisa Tichá. Jejím cílem a vizí je pomoct nejen koním od zažívacích problémů. Tyto problémy postihují až 40% všech koní. A Jak? To se dozvíte ve 14. dílu PointCastu.

"

PointCast #13: Martin Habart – Zahraniční obchod je jedna velká výzva. Můžeme vyřešit nedostatek pitné vody v Africe.

Do třináctého dílu k nám zavítal Martin Habart. Začínal jako většina z nás, nepříliš bohatý student s velkou chutí něco tvořit. V současné době je významný dodavatelem surovin pro výrobce krmiv pro domácí mazlíčky. Zároveň pracuje na projektu, který může vyřešit nedostatek pitné vody v Africe. Více v novém díle PointCastu.

PointCast #12: Klára Palasová – Co obnáší práce manažerky podnikatelského inkubátoru a kdo jí v práci nejvíce štve?

V dvanáctém díle PointCastu se podíváme pod pokličku fungování podnikatelského inkubátoru Point One. Dozvíte se, jaké strasti a slasti musí manažerka řešit, jak vypadá její typický den, či co ji v práci nejvíce baví. Nejen o tom v novém díle PointCastu.

PointCast #11: Tomchai – Jak si uvařit ten nejlepší masala čaj?

Hostem jedenáctého dílu byl Tomáš Stankovský a jeho firma TomChai. Poslechněte si příběh, jak z lásky k čaji a dobrodružných cest po Orientu vzniká firma, kde profit není na prvním místě.

PointCast #10: SensiQure – Blíží se legalizace užívání konopí?

Hosty desátého dílu PointCastu jsou Jiří Velechovský a Tomáš Mikula, kteří vybudovali mederní pěstírnu na lékářské konopí. Jak se taková pěstírna buduje? Jak získali investici a kdy bude možné si konopí zakoupit na pultech lékáren? To se dozvíte v 10 dílu PointCastu.

PointCast #9: Ondra z Pejskonožek – S nápadem z Erasmu podniká ve třech zemích

Dnes se pobavíme o české e-commerce. Ondra přinesl do Česka personalizované produkty v podobě ponožek. Dozvíte se, na co si dát pozor při expanzi, jaké e-shopové řešení je nejlepší, či jak předběhnout konkurenci. To vše v devátém díle PointCastu.

PointCast #07 Anna Grosmanová: Proč někdo rozjíždí gastro podnik roky, a jiný to zvládne za měsíc?

Podnikání v potravinovém průmyslu není snadné. Své o tom ví i Anička Grosmanová, food blogerka, podnikatelka, lektorka a v neposlední řadě absolventka ČZU. Jak vzpomíná na své začátky v podnikání. Co by doporučila lidem, kteří chtějí mít vlastní gastro podnik či jaké trendy nás čekají v následujících letech. Dozvíte se v sedmém díle PointCastu.

PointCast #06 Lukáš Juřina: Agrivoltaika jako budoucnost české energetiky

Jaká bude budoucnost české energetiky? Technologie, která umožňuje pěstování potravin a zároveň výrobu elektřiny na jednom místě? V šestém díle jsme si povídali o projektu Agrivoltaika.

PointCast #05 Ondřej Homola: Jaké to je začít podnikat v Africe

I tentokrát jsme v PointCastu měli velmi inspirtivního člověka, podnikatele, mentora a hudebníka Ondřeje Homolu. Povídali jsme si o tom, jak si vedou české startupy ve srovnání se světem, jak těžké je rozjet vlastní byznys v Africe, či jaký je rozdíl mezi budováním firmy a kapely.

PointCast #04 Z Point One až na Expo 2020 v Dubaji. O budoucnosti pěstování zeleniny s Karolínou z Greentechu

Poslechněte si o moderních technologiích pěstování zeleniny, možnostech produkce potravin na Marsu či o novém technologickém kontajneru, který zvládne produkovat až 3750 salátů měsíčně.

PointCast #03 Tomáš Novotný a jeho příběh: Jak skloubit podnikání se studiem na vysoké škole

Třetí díl PointCastu se věnuje nadějnému mladému podnikateli Tomášovi Novotnému. Ač se mu to nepovedlo hned napoprvé, v současné chvíli buduje při studiu úspěšnou firmu, která dodává dárkové předměty předním českým firmám.

Point Cast #02 Holky a jejich inovativní Big Bag z horniny

Revoluční Big Bag z čediče, náhražka za polystyren nebo udržitelné obaly do domácnosti? To vše rozvijí holky z projektu V Pytli, který se zaměřuje na udržitelné obaly.

Point Cast #01 Dogsie a jejich první milion při studiu

V prvním díle PointCastu probereme rozjezd firmy Dogsie, která přináší radost psím mazlíčkům. Poslechněte si o úspěchu kluků, kterým se v prvním roce povedlo dosáhnout více jak milionového obratu.