Kdo jsme?

Point One je podnikatelský inkubátor při České zemědělské univerzitě v Praze. V rámci několika komplexních inkubačních programů nabízíme odborné konzultace, workshopy, mentoring a kvalitní zázemí pro začínající podnikatele.

Jaké projekty podporujeme?

Naším primárním cílem je rozvíjet a podporovat dlouhodobě udržitelné podnikání. Zásadní je pro nás míra inovace předkládaného řešení a komerční potenciál projektu. Preferujeme záměry, které mají svým zaměřením blízko k naší univerzitě, zejména následující oblasti:

Potravinářský sektor

• Nové potravinové formulace
  • Výživa a zdraví
  • Nové procesní technologie zpracování potravin
  • Uchovávání potravin
Smart zemědělství

• Precizní zemědělství
  • Nové cesty fortifikace nebo ochrany rostlin
  • Monitoring a diagnostika
Ekologie

• Oběhové hospodářství
  • Upcyklace
  • Biomateriály
  • Snižování CO2
  • Obnovitelné zdroje energie
  • Enviromentální technologie a řešení

• Nanotechnologie (procesní tech. a aplikace)
  • Biotechnologie (procesní tech. a aplikace)
  • Pokročilé materiály
  • Pokročilá výroba a zpracování
  • Průmysl 4.0

Kdo může využívat služeb Point One?

K využívání našich služeb je potřeba stát se členem Point One. Přestože podporujeme zejména studenty, absolventy, zaměstnance a vědce ČZU se zájmem rozjet své vlastní podnikání, dveře necháváme otevřeny i lidem bez vazeb a předchozích zkušeností s naší univerzitou. Členství je podmíněno úspěšným absolvováním přijímacího řízení, o kterém se můžete dozvědět více zde.

Jakými hodnotami se řídíme?

• Jsme partneři

Nestavíme se jeden nad druhého, ale pojí nás vzájemná důvěra a kolegiální respekt.

• Jsme komunita

Baví nás trávit čas spolu, sdílíme své zkušenosti, předáváme své know-how dál a vzájemně si pomáháme.

• Děláme to, co nás baví

a umožňujeme tak začínajícím podnikatelům proměnit jejich koníček ve vydělávající firmu.

• Děláme na tom, co nám dává smysl

Nepodporujeme projekty, které neodpovídají našim hodnotám – multilevel marketing, přeprodej, či eticky a morálně závadné projekty.

• Poskytujeme individuální přístup

Každému členovi podle jeho potřeb.

• Jsme součástí ČZU

Proto uznáváme a respektujeme hodnoty univerzity.