Become a member

Nosíš v hlavě podnikatelský nápad? Chceš začít podnikat, ale nevíš jak? Nebo máš už dokonce podnikání rozjeté, ale čelíš obtížným překážkám a hledáš cesty kudy dál? Pak právě pro Tebe může být řešením některý z programů Point One. Abys ale služeb inkubátoru mohl využívat, bude nezbytné stát se naším členem. V této části webu najdeš vše, co je k tomu potřeba, včetně formuláře samotné přihlášky. Než se ale pustíš do jejího vyplňování, doporučujeme pozorně pročíst celý níže uvedený obsah.

Koho hledáme?

Začátečníky i pokročilé

Náš inkubátor je určený začínajícím podnikatelům, kteří chtějí dlouhodobě rozvíjet své podnikání. Nabízíme programy jak úplným začátečníkům, tak pokročilejším projektům.


Začátečníkům jsou určeny programy inkubace. Jako začátečník bys měl mít alespoň podnikatelský nápad, chuť na něm začít pracovat a proměnit ho ve skutečné podnikání. Pokud už jsi učinil první kroky, o to lépe. Pokročilý podnikatelé mohou využít programu akcelerace, který je více individuální a přizpůsoben na míru danému projektu. Od zájemců o akceleraci očekáváme představení hotového produktu nebo služby a jasně formulovanou vizi a misi.

Show less Show more

Vztah k ČZU

Point One je podnikatelský inkubátor při České zemědělské univerzitě v Praze. Pro členství ale není rozhodující, jestli máš s ČZU nějaké vazby nebo zkušenosti. Nemusíš být studentem nebo absolventem. Členem se může stát kdokoliv.


Preferujeme ale především projekty, které mají svým zaměřením blízko k naší univerzitě. Tvé podnikání by proto mělo spadat alespoň do jedné z následujících oblastí:

Tradice a řemesla

 • Nově vznikající řemesla a živnosti
 • Rodinné podniky
 • Drobní zemědělci – chovatelé a pěstitelé
Rozvoj společnosti a vzdělávání

 • Vzdělávací programy, služby a pomůcky
 • Produkty podporující sociální vazby
 • Programy pomáhající získávání podpory
Udržitelný rozvoj a ekologie

 • Recyklace
 • Odpadové hospodářství
 • Rekultivace
Potravinářství, výživa a zdraví

 • Zdravé potraviny
 • Přírodní kosmetika
Show less Show more

Malé i velké projekty

Naším primárním cílem je rozvíjet dlouhodobě udržitelné podnikání v některé z podporovaných oblastí (Tradice a řemesla, Rozvoj společnosti a vzdělávání, Udržitelný rozvoj a ekologie, Potravinářství, výživa a zdraví). Zaměřujeme se spíše na menší projekty.


Většina našich úspěšně vyinkubovaných a současných členů působí na lokální úrovni a mají naší plnou podporu. Nemusíš tak mít v hlavě ani super hi-tech inovativní řešení, aby ses stal naším členem. Hlavní podmínkou přijetí je potenciál životaschopnosti Tvého podnikání. Měl bys tedy především prokázat, že si Tvůj nápad najde zákazníky a zároveň, že budeš schopný svůj projekt zrealizovat. Ke své případné konkurenci by ses měl umět vymezit, ale míra originality Tvého nápadu proto není zcela zásadní.  Větší nápady a mezinárodní přesah tímto ale nevylučujeme. Dveře Point One jsou otevřené každému nápadu a velikost podnikatelského záměru proto není rozhodující.

Show less Show more

Osobnost a týmového hráče

Podnikání není pro každého. Chce to správného ducha s tahem na branku, někdy i trochu zdravého šílenství. Cesta k úspěchu stojí spoustu práce, kterou často nikdo nevidí. Chceš dokázat, že na to máš? Pak jsi člověk, kterého hledáme.


Pokud něco dostaneš umíš i dávat? Point One je svým způsobem komunitou podobně smýšlejících lidí, do které bys měl zapadnout. Potkáš se nejen s dalšími členy, kteří jsou zapáleni pro podnikání, ale i s celou řadou odborníků. Všichni jsou tu od toho, aby Ti pomohli, poradili a podpořili Tě. Stejný přístup pak čekáme i z Tvé strany. Za své podnikání jsi samozřejmě plně odpovědný sám, ale jako člen Point One bys měl umět být i týmovým hráčem a respektovat hodnoty inkubátoru.

Dokážeš naslouchat, ale nechceš jen poslouchat? Kroky kupředu, nevedou jen přes pochvaly. Připravit se musíš i na zdravou dávku kritiky. Zvládneš ji přijmout a pracovat s ní? Pokud ano, výborně, schopnost naslouchání a sebereflexe bude totiž nezbytná. To ovšem neznamená, že hledáme poslušné ovce. Asertivitu a konstruktivní kritiku čekáme i od Tebe!

Show less Show more

Pro koho tu nejsme

Děláme na tom, co nám dává smysl. Proto nepodporujeme projekty zaměřené jen na přeprodej produktů třetích stran, franšízing, multi-level marketing apod.


Nepodporujeme ani politicky zaměřené projekty a už vůbec ne takové jejichž obsah je urážející, vulgární nebo jinak eticky a morálně závadný.

Show less Show more

Formální podmínky členství

Jaké jsou formální podmínky?

Vše má svá pravidla a ani Point One se bez formalit a nějaké té administrativy neobejde.


V případě, že se staneš naším členem, bude nutné stvrdit oficiální spolupráci podpisy na k tomu určené smlouvě. Její obsah společně projdeme a vše si vysvětlíme osobně během přijímacího řízení. Pokud budeš chtít znát její znění dříve, můžeš se na nás obrátit a domluvíme si osobní schůzku.

Ceník členství

Za celým inkubátorem a jeho službami stojí kus práce mnoha lidí. K dispozici jsou Ti také moderně vybavené prostory. To má samozřejmě svou hodnotu, kterou někdo musí financovat. V případě Point One jsou téměř všechny aktivity hrazeny z operačního programu Praha – Pól růstu, konkrétně z projektu „Rozšíření a zkvalitnění služeb poskytovaných podnikatelským inkubátorem ČZU Point One; reg. číslo: CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_042/0000608“.

Malý příspěvek je ale požadován i od Tebe. Partnerský poplatek činí 200 Kč měsíčně bez DPH, DPH bude stanovena dle platných právních předpisů. Poplatek bude fakturován půlročně na základě daňového dokladu.

Show less Show more

Jak se přihlásit?

Cesta k členství v Point One vede přes přijímací řízení, ve kterém si ověříme nakolik je Tvůj podnikatelský záměr promyšlený a vyhodnotíme, zda je Point One tím pravým místem, kde jej můžeš rozvíjet.


Přijímací řízení obvykle provádíme v rámci náboru nových členů, který pořádáme dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim. Jak celé přijímací řízení probíhá Ti představíme v následující řádcích.

Prvním krokem je podání přihlášky, kterou můžeš vyplnit pomocí webového formuláře. Přihláškou zjišťujeme základní informace o Tobě a podnikatelském záměru.

Jakmile dostaneme přihlášku, pozveme Tě na konzultaci se zástupcem Point One. Osobně se potkáme a řekneme si vše důležité, co se do přihlášky nevešlo. U této příležitosti Ti také lépe představíme, jak to u nás funguje a zodpovíme veškeré dotazy.

Zástupci Point One postupně sesbírají přihlášky a další podklady od všech uchazečů. Následně je představí na setkání Rady ČZU, která je složena ze zástupců univerzity a dalších odborníků. Ti se zaměřují zejména na oblast a formu Tvého podnikání s cílem zjistit nakolik se protínají se zájmy ČZU a Point One. Setkání rady ČZU probíhá bez přítomnosti uchazečů.

Pokud Tvůj projekt před Radou ČZU obstojí, budeš pozván do dalšího, závěrečného kola přijímacího řízení – na setkání s mentory a současnými členy Point One. Zde svůj záměr představíš komisi složené z lidí, kteří aktivním členům poskytují oporu, rady a zkušenosti v průběhu inkubace. Komisi zajímá hlavně to, jak o podnikání uvažuješ a jak daleko Tvůj záměr je. Při této příležitosti také dostaneš možnost poznat se a popovídat si se stávajícími členy.

Na základě všech předchozích kroků dá tým Point One hlavy dohromady, provede finální vyhodnocení a vybere ty nejlepší uchazeče, kteří se stanou novými členy. Ti budou pozváni na první den s Point One, kde se dozví vše důležité a zahájí svou podnikatelskou inkubaci.

Show less Show more

Prvním krokem k členství v Point One je vyplnění přihlášky. Pokud chceš patřit mezi nás, pusť se do toho.

FILL OUT AN APPLICATION